Hakkımızda

Dr.S.Derya Akın

1957 yılında Aydın da doğdum. İlk, orta okul ve Liseyi Aydında okudum.1973-74 dönemi Aydın Lisesinden mezun olduktan sonra, Ege Üniversitesi Tıp fakültesine girdim.

1980 yılında sorunlu yıllarda okuduktan sonra, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 18 aylık Askerlik hizmetinden sonra 2 yıl İzmir Özel Sağlık Hastanesinde Acil Servis sorumlusu olarak çalıştım.

1984 yılında girdiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında ihtisasımı yaptım. 1988 yılında uzman olduktan sonra, Manisa Gördes Devlet Hastanesi ve İzmir Karşıyaka Devlet hastanesinde çalıştıktan sonra, Ege Üniversitesi T.F. Gastroenteroloji Bilim Dalında yüksek ihtisasını yaptım.1994 yılında Uşak Devlet Hastanesinde göreve başladım. Hastane ve Muayenehane ile devam ettikten sonra muayenehanemi kapatıp Medikal park Uşak Hastanesinde Gastroenteroloji uzmanı olarak çalıştım. Daha sonra Öztan Hastanesi ve tekrar Medikal park hastanesinde çalıştıktan sonra , pandeminin de etkisiyle,1,5 yıl kadar ara verdim. Şu anda kendi özel muayenemde çalışmaktayım.

ÜYE OLDUĞU KURULUŞLAR

Türk Gastroenteroloji Derneği (TGD)

Hepato Gastroenteroloj Derneği (HEBİPA)

Viral Hepatitle Savaşım Derneği

Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği

İltihabi Barsak Hastalıkları Derneği

Türk Endoskopi Derneği

Türk İç Hastalıkları Uzmanları Derneği

Türk Enfeksiyon hastalıkları Derneği

Türk Kolorektal Cerrahi derneği